آجر خرم آباد

آجر خرم آباد

فروش آجر سفال در شهر خرم آباد

همکاران ما در گروه مهندسی سنگاج آماده ارائه خدمات به نحو احسن و با بهترین شرایط به تمامی هم میهنان خود در اقصی نقاط کشور من جمله خرم آباد می باشند. پیشنهاد می کنیم با برقراری ارتباط با همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی از خدمات مشاوره به صورت رایگان بهره مند شوید سپس اقدام به خرید آجر سفال در خرم آباد کنید.

نکاتی که در دیوارچینی با آجر سفال خرم آباد نمی دانید!

بهترین آجر برای دیوار چینی

چنانچه شما هم مانند دیگر عزیزانی در شهر خرم آباد قصد اجرای پروژه ساختمانی دارید لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. قصد داریم در این مطلب به بررسی محصولی بپردازیم که چه بسیار برای استفاده در دیوار چینی به خصوص در شهر خرم آباد به کار شما خواهد آمد.
آجر یا آگور واژه ای بوده که ریشه یونانی داشته و در اصل به عنوان پرکننده و ساخت دیوار و سقف مورد کاربرد قرار می گیرد. در این میان آجر سفال خرم آباد از انواع آجر است که با مواد اولیه رنگ کیفیت وزن مناسب و خواص منحصر به فرد محصولی بسیار پرکاربرد در ساخت و ساز به حساب می آید. بلوک و یا آجر سفال محصولی بوده که از ترکیب خاک رس و سفال و سپس پختن در کوره های مخصوص آجر پزی تولید می گردد از پرمصرف ترین محصول در ساخت دیوار های جدا کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

سفال خرم آباد
این محصولات را با ضخامت های بین ۵ تا ۲۰ سانتیمتر و برای مصارف متعددی تولید می نمایند. یک آجر سفال خرم آباد مرغوب دارای رنگ یکدست بوده ضمن آن که سطح آن کاملا یکنواخت و بدون ترک و فاقد آلوئک می باشد. در نظر داشته باشید سفال مرغوب اثر ناخن بر رویش نمی ماند همچنین بر اثر برخورد با یکدیگر صدایی شبیه به صدای زنگ باید داشته باشد. در شهری مانند خرم آباد که میزان بارش و رطوبت بالا بوده ، پر اهمیت است محصولی مورد استفاده قرار گیرد که رطوبت را کمتر به خود جذب کرده و باعث خرابی آجر چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ فیزیکی نشود. آجر های سفالی با دارا بودن بین ۸ تا ۱۶ درصد جذب رطوبت محصولی مناسب و با دوام برای شما می تواند باشد.

از دیگر مزایای استفاده از آجر سفال خرم آباد وزن سبک آن می باشد که علاوه بر افزایش مقاومت دیوار با قیمت مناسب تری آن را می توانید خریداری کنید. این محصول همچنین در برابر دمای بالا مقاوم بوده و به نوعی می توان گفت در برابر آتش سوزی از خود مقاومت بالایی نشان خواهد داد. مقاومت این محصول در برابر دمای بالا به نحوی است که از آن می توان به عنوان عایق مناسب حرارتی یاد کرد. آجر سفال علاوه بر کاربرد عایق حرارتی عایق صوتی نیز می باشد.
همانگونه که پیش تر عنوان کردیم این محصول با وزن کم در دسته بندی آجر های سبک قرار می گیرد. بر همین اساس حمل آن تا محل پروژه نیز از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود و در نهایت در انتهای پروژه خواهید دید که هزینه های گزافی برای آن نشده است. آجر سفال به گونه ای مستحکم بوده و دارای قابلیت جذب بالای مصالح است که اتصال مستحکم و خوبی را ایجاد خواهد کرد. همچنین دارای پرت کمی بوده به نحوی که حتی معماران از نمونه های خورد یا شکسته شده ی آن در برخی جا ها استفاده می کنند.

نحوه دیوار چینی با بلوک سفالی

به طور کلی آجر سفالی به دو گروه دیواری و سقفی تقسیم بندی می شوند. آجر سفال سقفی معمولا دارای ضخامت های ۸- ۱۰ – ۱۲ – ۱۵ – ۲۰ و ۲۵ تولید می گردند در صورتی که سفال دیواری دارای عرض و طول ۲۰ سانتی متری می باشد. این محصول همچنین پاشنه ای به اندازه ۴ یا ۵ سانتی متر دارد که با استفاده از این پاشنه ها آجر را می توان به سهولت در بین تیرچه های پیش ساخته قرار داد.

توجه بنمائید ساخت دیوار باید به نحوی باشد که قفل و بست کاملی بین آجر ها ایجاد شود. در تقاطع ها می بایست دو دیوار را اصطلاحا هشت گیر کنید به این معنا که نصف یک آجر یکی در میان در داخل دیواری دیگر قرار بگیرد. در اجرای دیوار باید ضخامت بند آجر ها دقیقا مطابق با نقشه پروژه اجرا شود. ضخامت را نباید کمتر از ۱۰ و بیش تر از ۱۲ میلیمتر در نظر بگیرید. دقت کنید پیش از اجرای دیوار آجر ها را در آب بخیسانید و یا اصطلاحا زنجاب کنید.

ضمن آنکه دقت می کنید بند ها کاملا قائم و شاقولی باشد و بند های قائم یکی در میان دقیقا در روبروی یکدیگر قرار بگیرند. نکته ای که باید برای جلوگیری از روی هم افتادن بند های قائم رعایت کنید آن است که یک رج را با استفاده از بلوک کامل شروع کرده سپس رج بعدی را با بلوک های نیمه بسازید. فروش بلوک نیمه را از گروه صنعتی سنگاج بخواهید. دیده شده افراد خود اقدام به خورد کردن آجر می کنند که این کار با پرتی آجر همراه می باشد. بنابراین بهترین آجر برای این کار بلوک های نیمه و یا اسنفاده از آجر سفال سوراخ دار می باشد. آجر سفال سوراخ دار آب را کمتر و ملات را بیشتر به خود جذب می کند که پیوند مستحکمی را ایجاد خواهد کرد.

درج نظرات

Your email address will not be published.

15 − هشت =