قیمت آجر از سه فاکتور اصلی تاثیر میگیرد.

• هزینه نیروی کار
• هزینه مواد اولیه
• هزینه حامل های انرژی

که در این بین مهم ترین فاکتور در قیمت آجر ها حامل های انرژی می باشد.
از آنجایی که برای تهیه آجر های بنایی از خاک رس استفاده می شود و قیمت آن بسیار پایین است عملا در تعیین قیمت آجر های بنایی عامل تاثیرگذاری نیست و فاکتور اصلی دستمزد کارگران می باشد.

اما در مورد آجر های نسوز ساختمانی این مسئله صدق نمی کند با توجه به ارزشمند و محدود بودن معادن خاک های نسوز مهم ترین عامل در تعیین قیمت هزینه ی تمام شده آجرهای نسوز می باشد.

نامقیمت به توماندسته‌ها
آجر لفتون دوقلو۹۸۰آجر لفتون
آجر سه گل۴۸۰آجر لفتون
آجر سه گل (درجه ۲)آجر لفتون
آجر لفتون ۵.۵ سانتی زرد (درجه ۱)۱۱۰۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵.۵ سانتی پرتقالی۲۷۵۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵.۵ و ۵ سانتی (ممتاز)۱۲۵۰آجر لفتون
آجر قرمز لفتون ۵ و ۵.۵ سانتی (ممتاز)۲۷۵۰آجر لفتون
آجر لفتون ۷ سانتی ( ممتاز )۲۱۰۰آجر لفتون
آجر لفتون قرمز ۷ سانتی ( ممتاز )۴۵۰۰آجر لفتون
آجر لفتون ۴ سانتی۱۲۵۰آجر لفتون
آجر لفتون قرمز ۴ سانتی۳۳۰۰آجر لفتون
آجر لفتون نیمه۱۷۰۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵ سانتی ( قالب بزرگ ) سبک۷۵۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵ سانتی ( قالب کوچک ) سبک۴۸۰آجر لفتون
آجر لفتون ۷ سانتی سبک۱۱۰۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵ سانتی پرتقالی۲۷۵۰آجر لفتون
آجر لفتون ۵ سانتی زرد (درجه ۱)۹۵۰آجر لفتون
آجر سفال ۸ سانتی۱۳۰۰آجر سفال
آجر سفال ۱۰ سانتی۱۳۰۰آجر سفال
آجر سفال ۱۵ سانتی۱۷۰۰آجر سفال
آجر سفال ۲۰×۲۰×۷۱۴۰۰آجر سفال
آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲۱۱۰۰آجر سفال
آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲۱۴۰۰آجر سفال
آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵آجر سفال
آجر سفال ۸ سانتی درجه یک۱۳۰۰آجر سفال
آجر سفال ۱۲ سانتی درجه یک۱۷۰۰آجر سفال
آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰۶۰۰۰آجر سفال
آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰۳۰۰۰آجر سفال
آجر لفتون مهندسی ۵.۵ سانتی شیل ترکیبی نسوزآجر لفتون
آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰۳۷۵۰آجر سفال
آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی۳۹۵۰آجر سفال
آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی۸۵۰۰آجر سفال
آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی۹۵۰۰آجر سفال
آجر لفتون مهندسی ۵ سانتی شیل ترکیبی نسوز۳۳۰۰آجر لفتون
آجر لفتون مهندسی ۷ سانتی شیل ترکیبی نسوز۴۹۰۰آجر لفتون
آجر لفتون مهندسی نیمه ۵.۵ سانتی شیل ترکیبی نسوز۲۳۰۰آجر لفتون

قیمت آجر معمولی

آجر ها بلوک هایی با اندازه های منظم و مکعبی شکل هستند. آجر ها معمولاً از خاک رس تهیه می شوند. آجر در بشتر کارهای ساختمانی استفاده می شود. در گذشته هرگاه سنگ در دسترس نبود از آجر به عنوان جایگزینی برای آن استفاده می شده است.

آجر فشاری یا گری
آجر سفال
آجر لفتون ( آجر ماشینی )
آجر مهندسی
آجر ماسه آهکی
آجر نما
آجر نسوز
آجر لعابی

انواع آجر
آجر را با معیارهای متفاوتی می توان دسته بندی کرد :
کیفیت
روش تولید
متریال به کار برده شده در ساخت آجر
محل به کارگیری
کاربرد
شکل ظاهری

قیمت آجر اصفهان

بر اساس کیفیت انواع آجر به ترتیب زیر است.
۱- آجر درجه یک: سایزشان استاندارد است. دارای رنگ زرد یا قرمز یکدست هستند. خوب پخته شده اند. همگن هستند و بافت منظمی دارند. همگی هم شکل و هم اندازه اند. درصد جذب آب آن کمتر از ۱۰% است. مقاومت فشاری آن حداقل kg/cm2245 و حداکثر kg/cm2280 است. در سطح آن شوره زدگی و گل آهک وجود ندارد. هنگامی که به آن با آجری شبیه خودش یا چکش ضربه بزنید صدایی شبیه سرامیک می دهد. سطح آن به اندازه کافی سخت هست تا در مقابل خراشیدن با ناخن آسیب پذیر نباشد. عاری از شن، سنگریزه، یا هرگونه مواد ارگانیک است. این آجر در موارد زیر کاربرد دارد
• برای ساختمان های با طول عمر بالا (۱۰۰ سال)
• برای ساختمان هایی که در شرایط جوی نامناسب قرار دارند.

۲ – آجر درجه دو: سایزش استاندارد می باشد. رنگ آن زرد یا قرمز یکنواخت است. خوب پخته شده است، اندکی پختگی بیش از حد قابل قبول است. فرم منظمی دارد. جذب آب آن محسوس نیست. درصد جذب آب آن بیشتر از ۱۰% ولی کمتر از ۱۵% است. اگر دو عدد از این آجر را به هم برخورد کند صدای شبیه سرامیک میدهد. مقاوت فشاری آن در محدوده kg/cm2 154 تا kg/cm2 175 است. سطح آن در برابر خراشیدگی با ناخن مقاوم است. برای ساختمان های با طول عمر پایین و یا موقتی استفاده می شود. طول عمر آن بیش از ۱۵ نیست.

۳- آجر درجه سه: شکل و سایز آن ها یکسان و منظم نیست. رنگ آن ها قرمز کم رنگ است. به خوبی حرارت ندیده اند درصد جذب آب آن ها بیش از ۱۵% است. بافت همگنی ندارد. مقاومت فشاری آن بین kg/cm2 105 تا kg/cm2 140 است. هنگام برخورد به یک دیگر صدای بم و خامی میدهند. اگر با ناخن سطح آن را خراش دهید اثرش روی آن می ماند.

انواع آجر بر اساس روش تولید

• آجر اکسترودی (Extruded Brick) : با فشار آب و خاک به داخل قالب های استیلی ساخته می شوند. قبل از پخت به قالب های کوچک تقسیم می شند. شکل و ابعاد آن منظم است. این آجر سه طرف نما است. دارای ۳، ۵ یا ۱۰ سوراخ هستند که وزن آن را تا %۲۵ کاهش می دهد. برای ساختمان های با بودجه محدود مناسب هستند.
• آجر پرسی (Dry Pressed Brick) : خاک رس با فشار داخل قالب فشرده می شود و بعد از آن پخته می شود. این نوع آجر ۴ طرف نما می باشد.
• آجر دست ساز(Handmade Brick) : به جای استفاده از ماشین با دست داخل قالب شکل داده می شوند. آجر نسوز صخره ای دست ساز موجود می باشد.

انواع آجر بر اساس متریال

۱- آجر رسی یا سفالی (Burnt Clay Brick) : با فشردن خاک رس درون قالب و حرارت دادن آن درون کوره ساخته می شود. پر مصرف ترین نوع آجر است. این نوع آجر هنگام استفاده در ساختمان نیاز به پلاستر یا نما شدن دارد.
۲- آجر شیل (Shale Brick) : این آجر از خاک سنگ شیل تهیه می شود. مقاومت بیشتری نسبت به آجر رسی دارد. معمولاً رنگ آن قرمز است. نیاز به اندود یا نما شدن ندارد.
۳- آجر بتنی (Concrete Brick) : ازبتن ساخته شده است. کمترین استفاده را در بین آجر دارد. مقاومت فشاری و کیفیت پایینی دارند. این آجر در زیر یا روی عایق رطوبتی استفاده می شود. عایق خوبی در برابر حرارت و صدا می باشد. به همین دلیل برای جداره های بیرونی و فضاهای داخلی مناسب است. به این آجر آجر ماسه آهکی نیز گفته می شود. در رنگ های مختلفی می تواند ساخته شود اگر در مرحله تولید به آن رنگ اضافه گردد. هرگز نباید زیر زمین (در مجاورت خاک) استفاده شود.
۴- آجر نسوز (Fire Brick) : از خاک چینی یا نسوز تهیه می شود. بعد از پخت می تواند حرارت بسیار بالا را بدون تأثیر بر شکل، اندازه و مقاومتش تحمل کند. در گذشته آجر نسوز به عنوان پوشش شومینه و کوره و جاهایی که درجه حرارت بالا بود استفاده می شد. امروزه در نمای ساختمان ها کاربرد فراوان دارد.

انواع آجر بر اساس محل استفاده

۱- آجر توکار (Backing Brick) : این آجر هیچ ویژگی خاصی ندارد. آن ها فقط به عنوان پشتیبان پشت آجر نما استفاده می شوند.
۲- آجر نما (Facing Brick) : آجر های نما دارای اندازه استاندارد هستند. نسبت به دیگر انواع آجر مستحکم تر و با دوام تر هستند. در رنگ های متفاوتی از جمله شاموتی، سفید و قرمز انگلیسی تولید می شوند. انواع مختلف آجر نما وجود دارد که با تکنولوژی و روش های متفاوتی تولید می شوند. آجر های نما باید در برابر شرایط جوی مقاوم باشند چون بیشترین استفاده آن در جداره بیرونی ساختمان است.

انواع آجر بر اساس کاربرد

۱- آجر های معمولی : این نوع آجر متداول ترین آجری است که استفاده می شود. آن ها ویژگی یا الزامات خاصی ندارند. این آجر ها مقاومت فشاری پایین، سختی کم و کیفیتی پایین دارند. آن ها معمولا در دیوارهای داخلی استفاده می شوند.

۲- آجر های مهندسی : این آجرها برای ویژگی های خاصشان شناخته شده اند. مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایینی دارند. آجر های مهندسی بسیار مستحکم و متراکم هستند. آن ها تحمل وزن زیادی دارند. در مقابل رطوبت عایق و در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند. در سه دسته Class C و Class B و Class A طبقه بندی می شوند. رنگ آجر Class A آبی و Class B قرمز است. آجر مهندسی Class A از بقیه مستحکم تر است ولی Class B بیشترین کاربرد را دارد. آن ها برای کارهای پایه عمرانی نظیر مسیر فاضلاب، منهول و دیوار حائل استفاده می گردند. آجر مهندسی Class B در ایران تولید و موجود می باشد.

انواع آجر بر اساس شکل

۱- آجر هره : هره آجر برای کلاف کردن قسمت های انتهایی آجر کاری است. در قسمت هایی از آجر کاری که به قسمت دیگر منتهی می شود نیز استفاده می شود.
۲- آجر مجوف : مجوف در لغت به معنی میان تهی است. آجر مجوف به تیغه های سفالی و بلوک های سقفی سفالی گفته می شود.
۳- آجر پخ : این آجر در نبش دیوار استفاده می شود.

فروش ویژه انواع آجر اصفهان و ارسال به سراسر کشور

شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر وارد سایت سنگها شوید و از پیشنهاد های ویژه فروش مطلع شوید

تخفیف هزینه باربری و ارسال بار به مدت محدود

شرایط ارسال بار و هزینه بار بری انواع آجر از شهر اصفهان

۱ دیدگاه در “قیمت انواع آجر
  1. مهران گفت:

    قیمت آجر در سایت شما هر روز آپدیت میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =