آجر لرستان

آجر لرستان

راهنمای صفر تا صد خرید آجر سفال در لرستان

فروش اینترنتی آجر سفال در استان لرستان را از همکاران متخصص ما در سنگاج بخواهید. ما با در اختیار داشتن آجر سفال لرستان با کیفیت بالا اقدام به ارائه خدمات به هم میهنان خود در سرتاسر کشور می کنیم.

فروش انواع مدل آجر در شهر بروجرد و استان لرستان

آجری که قرار است در این مقاله به جزئیات آن بپردازیم آجر سفال لرستان می باشد. محصولی که به عنوان یکی از پر مصرف ترین انواع آجر در نوع خود می باشد. به طور کلی آجر به دلیل کاربرد بسیار بالایی که در صنعت ساخت و ساز دارد نیاز به تولید آن در انواع مختلف از لحاظ جنس، ابعاد، مواد تشکیل دهنده و… احساس می شود. از همین رو این محصول را در انواع مختلفی به جهت استفاده در کاربردهای مختلف می توان در بازار تهیه کرد.

قیمت آجر سفال در لرستان
آجر سفال معمولا با داشتن وزن کم و قیمت مناسب محصولی بسیار با دوام و مقرون به صرفه برای استفاده در ساخت انواع مکان های ساختمان به حساب می آید. اما از سویی دیگر تناسب ابعاد و انواع این محصول با محل احداث پروژه از لحاظ جغرافیایی و همچنین نوع کاربری آجر از موارد بسیار با اهمیت می باشد که پرداختن به آن حائظ اهمیت است.


آجر سفال محصولی کهن می باشد که از ترکیب خاک رس و سفال تهیه شده و عموما برای ساخت دیوار ها و تیغه های جدا کننده در مرحله سفت کاری ساختمان مورد کاربرد قرار می گیرد. این محصول که دارای وزنی سبک بوده در یک دسته بندی کلی از لحاظ کیفیت در سه درجه کیفی و از لحاظ ابعاد در دو اندازه ( آجر سفال ۱۰ سانتی و آجر سفال ۱۵ سانتی) قرار می گیرد.
عنوان کردیم که آجر باید با مکان مورد استفاده از لحاظ جغرافیایی همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال در استان لرستان که جزء آن دسته از استان هایی بوده، هر ساله شاهد میزان زیادی بارندگی و در برخی موارد حتی سیلاب های عظیمی می باشد. از همین رو آجر سفالی نیز به دلیل جذب آب پایینی که دارد به یکی از بهترین انتخاب ها برای دیوار کشی در این استان مبدل شده است. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان همچنین خرید آجر سفال در استان لرستان از طریق گروه تخصصی سنگاج اقدام نمائید.

مراحل تولید آجر سفال ارزان

مرحله اول تولید این محصول استخراج مواد خام اعم از خاک رس و سفال با کیفیت از معادن می باشد.
مرحله دوم آماده سازی مواد اولیه است. به این ترتیب که کلوخ و سنگ را از خاک جدا کرده سپس در آسیاب های خرد کن خاک را بسیار نرم می کنند.
این مرحله زمان تولید قالب آجر سفال بوده که خود به دو روش صورت می پذیرد: در روش اول آجر سفال را به صورت خشک در داخل قالب فشرده می کنند که در این حالت آجر درصد رطوبت بسیار کمی دارد. در روش دوم آجر سفال را به صورت تر تولید می نمایند. به این صورت که با استفاده از خاک و آب خمیر تهیه کرده سپس به دستگاه قالب گیری منتقل می نمایند.
پس از آن آجر را به دستگاه برش انتقال داده تا به اندازه های مورد نظر برش داده شود و پس از آن به دستگاه های خشک کن انتقال می دهند. در دستگاه خشک کن زمانی که آجر به رطوبت استاندارد رسید برای سپری کردن زمان نهایی پخت به درون کوره منتقل خواهد شد. رساندن رطوبت آجر به میزان استاندارد پیش از قرار گرفتن در کوره پخت بسیار حائظ اهمیت است، چرا که در غیر این صورت آجر ترک خورده و دچار شکستکی می شود.
در مرحله آخر با قرار گیری آجر در کوره پخت تحت دمای بسیار بالایی تا دمای ۹۰۰ درجه سانتیگراد قرار خواهد گرفت که پس از مدت زمان مشخص که آجر سفت و اکسید کربن آن تبخیر شد به آن استراحت داده تا سرد شود سپس از کوره خارج و انبار می کنند.

بهترین سفال ساختمانی را چگونه بشناسیم؟

همانگونه که پیش تر عنوان کردیم آجر سفال را در سه درجه کیفیت درجه یک، درجه دو و درجه سه تولید می نمایند. طبیعتا خریداری این محصولات در درجه یک از قیمت بالا تر و از سویی دیگر از کیفیت و دوام بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. بنابراین این نکته را مد نظر قرار دهید که در صورت صرف هزینه بیشتری که برای آجر سفال می کنید در عوض از محصولی با کیفیت و عمر بالاتری بهره مند خواهید شد.

پس از بررسی قیمت آجر سفال شما می توانید نوع مرغوب این محصول را بر اساس رنگ آن نیز بشناسید. آجر سفال مرغوب محصولی به رنگ روشن و کاملا یکدست می باشد که در درون بافتش هیچ اثری از خلل و فرجی پیدا نخواهید کرد. یک آجر مرغوب و با کیفیت معمولا شکننده نبوده و حتی چنانچه از فاصله یک متری نیز پرتاب شود دچار شکستگی نخواهد شد. آجر مرغوب عموما باید عایق صوتی بسیار بالایی داشته باشد. در کنار آن هدایت حرارت پایینی داشته باشد. امیدوارم در پایان این مقاله بتوانید محصول با کیفیت خریداری نمائید.

درج نظرات

Your email address will not be published.

سه × دو =