مقالات ساختمانی

۱۰ کارخانه آجر لفتون برتر ایران

۱۰ کارخانه آجر لفتون برتر ایران (برترین برند آجر لفتون) | سنگاج

کارخانه آجر لفتون برتر ایران به کارخانه‌های بزرگی گفته می‌شود که در حال حاضر آجرهای لفتون را به صورت صنعتی تولید می‌کنند. تولید آجر لفتون در گذشته نه چندان دور در ایران به صورت کاملا سنتی و با یک مرحله پخت در کوره‌های آجر پزی انجام می‌شد که همین موضوع سبب کامل خشک نشدن آجر و کاهش مقاومت آنها می‌شد. اما در حال حاضر آجرهای سوراخ دار به صورت کاملا صنعتی و در چند مرحله پخت می‌شود تا مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به آجرهای تولید شده به صورت سنتی داشته باشند. تعداد کارخانه‌های تولید آجر لفتون در ایران هر روز بیشتر می‌شود تا تولید متناسب با نیاز داخل انجام شود. اغلب کارخانه‌های تولید آجر لفتون یا سوراخ دار در استان اصفهان قرار دارند و از این نظر هم اصفهان یکی از قطب‌های تولید آجر سوراخ در کشور محسوب می‌شود. تنوع در بازار تولید آجرهای سوراخ دار زیاد است و شما برای خرید این آجرها براساس نیاز خود می‌توانید با همکاران ما در فروشگاه مصالح ساختمانی سنگاج تماس بگیرید و از قیمت انواع آجرهای سوراخ دار در مجموعه ما با خبر شوید.

معرفی کارخانه آجر لفتون برتر ایران

بهترین آجر را می‌توان متناسب با نیاز سازنده انتخاب کرد، بهترین آجر برای ساختمان سازی بدون شک آجر لفتونی است که در رنگ‌های زرد، قرمز و گلبهی تولید می‌شود، این نوع آجر در اغلب کارخانه‌های ایران به صورت انحصاری تولید و به بازار عرضه می‌شود. زیرا تقاضا برای آجر لفتون همواره زیاد است و این محصول کاربردی باید متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه تولید به بازار ارائه گردد. در گذشته آجر لفتون به صورت سنتی و دستی تولید می‌شد، اما کارخانه‌های آجر لفتون در شهرهای اصفهان، تبریز، ارومیه و یزد با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته شروع به تولید صنعتی این محصول پر متقاضی کردند.

معرفی کارخانه آجر لفتون برتر ایران

امروزه آجر سوراخ دار در اغلب کارخانه‌های آجر سازی به صورت کاملا صنعتی و با ماشین آلات مدرن تولید می‌شود، در تولید این آجرها از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند. اغلب ده کارخانه آجر لفتون برتر ایران که در ادامه معرفی خواهیم کرد در حال حاضر به اغلب کشورهای همسایه همچون عراق و ارمنستان هم صادرات آجر سوراخ دار انجام می‌دهند. کارخانه‌های لفتون با بهره گیری از تکنولوژی روز، آزمایشگاه‌های کنترل کیفی مجهز و متخصصین مجرب موفق به تولید آجر با کیفیت و صادراتی شده‌اند.

۱. کارخانه آجر مهدیه (صنایع آجر الله دادی)

کارخانه آجر مهدیه یکی از کارخانجات صنایع آجر الله دادی است که در سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را در زمینه تولید آجر لفتون آغاز کرده و در سال ۱۳۷۱ با به کارگیری سیستم خشک کن به عنوان اولین کارخانه آجر لفتون کشور مبادرت به تولید آجر لفتون درجه یک کرده است. کارخانه آجر مهدیه جز ده کارخانه آجر لفتون برتر ایران و یکی از پیشگامان تولید آجر سوراخ دار در کشور محسوب می‌شود. مدیران این کارخانه با راه اندازی خط تولید تمام اتوماتیک همچنان یکی از محبوب ترین برندهای آجر لفتون در کشور است. کارخانه آجر مهدیه به صورت تک محصول فقط آجر لفتون ۵/۵ سانتی زرد سه طرف نما تولید می‌کند.

۲. شرکت آجر کوثر سپاهان

شرکت آجر کوثر سپاهان در سال ۱۳۵۶ با تولید آجر به روش سنتی و دستی آغاز به کار نمود. در سال ۱۳۶۳ با خرید ماشین آلات از یوگسلاوی شروع به تولید آجر لفتون درجه دو (آفتاب خشک) کرد. سپس در سال ۱۳۷۳ با تولید آجر لفتون درجه یک فعالیتش را به صورت کاملاً صنعتی در این زمینه آغاز نمود. در سال ۱۳۸۸ به عنوان اولین کارخانه آجر لفتون اصفهان و ایران با استفاده از تکنولوژی شرکت تکتون آلمان، خط تولید تمام اتوماتیک خود را راه اندازی کرد. با بهره برداری از خط تولید جدید توانست برای اولین بار در ایران موفق به دریافت استاندارد درجه یک در تولید آجر لفتون قرمز شود. کارخانه آجر کوثر اصفهان دارنده گواهینامه ایزو ۱۸۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهینامه سیستم‌های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ است. کارخانه آجر کوثر همواره پیشتاز در تولید آجر لفتون سه طرف نما و چهار طرف نما بوده است. این کارخانه تولید کننده آجر لفتون قرمز و زرد، آجر نسوز نما و آجر سفال قرمز با بالاترین کیفیت در اصفهان است. بر هین اساس خرید آجر از این کارخانه از نظر کیفیت کاملاً تضمین شده است.

۳. کارخانه آجر تام مریخی پور

کارخانه آجر تام مریخی پور فعالت خود را در سال ۱۳۵۶ آغاز نمود، این کارخانه بزرگ در سال ۱۳۸۸ همچون کارخانه آجر کوثر اقدام به راه اندازی خط تولید آجر لفتون به صورت تمام اتوماتیک کرد. محصولات این کارخانه منحصر به تولید آجر لفتون زرد و پرتقالی در ابعاد ۵ ، ۵.۵ و ۷ سانتی متر است، این محصول با کیفیت در اغلب پروژه‌های ساختمانی کشور در منطقه جنوب ایران استفاده می‌شود. کارخانه آجر تام مریخی پور دارای گواهینامه‌های ایزو ۱۸۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهینامه سیستم‌های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ است. قیمت آجر لفتون مریخی پور بر اساس ابعاد و رنگ آن تعیین می‌گردد، این کارخانه یکی از ده کارخانه آجر لفتون برتر ایران هم است.

۴. کارخانجات آجر صدف و مریم

کارخانه آجر صدف و مریم با تولید آجر لفتون چهار طرف نما در رنگ‌های مختلف زرد، قرمز و گلبهی (ترکیبی) ، خود را در زمره بهترین کارخانجات تولیدی آجر لفتون قرار داده است. محصولات این دو کارخانه از نظر ظاهری بسیار زیبا بوده و نمونه مشابهی ندارد. آجر گلبهی این کارخانه با دو تونالیته رنگ تیره و روشن از محبوب ترین محصولات این کارخانجات است. کارخانه آجر مریم همچنین در زمینه تولید انواع آجر پلاک نسوز ، رسی و شیل فعالیت دارد.

کارخانجات آجر صدف و مریم

۵. کارخانه تینا سفال اصفهان

کارخانه تینا سفال با هدف تولید محصولات شیل تأسیس شد. این کارخانه تنها کارخانه آجر در اصفهان و ایران است که آجر لفتون مهندسی یا همان آجر لفتون شیل ترکیبی نسوز تولید می‌کند. آجر لفتون مهندسی با توجه مقاومت فشاری بالا و مقاومت در برابر حرارت زیاد به عنوان با کیفیت ترین آجر لفتون شناخته می‌شود. محصولات آجر لفتون تینا سفال به صورت تمام اتوماتیک و چهار نما تولید می‌شود، از دیگر محصولات کارخانه تینا سفال و دانیال می‌توان به آجر نما شیل و آجر نسوز نما اشاره کرد.

۶. شرکت آجر سفال سپهر اصفهان (کارخانه آجر اصفهان فتاحی)

کارخانه آجر اصفهان فتاحی فعالیتش در حوزه تولید آجر سوراخ دار را از سال ۱۳۷۰ آغاز نمود. این کارخانه در ابتدا شروع به تولید آجر لفتون درجه یک با دستگاه‌‌های نیمه اتوماتیک کرد و در جریان توسعه کارخانه شروع به تولید آجر سفال هم نمود. در سال ۱۳۸۸ با تجهیز کارخانه به ماشین آلات تمام اتوماتیک شروع به تولید با هدف صادرات به کشورهای همسایه نمود. توان تولید کارخانه آجر اصفهان فتاحی به ۱۴۰۰ تن در روز می‌رسد. محصولات این کارخانه با دارا بودن گواهی COC کشور عراق، ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و OHSA 18001 به کشورهایی همچون روسیه، قفقاز و عراق صادر می‌گردد. کارخانه آجر اصفهان فتاحی در سال ۱۳۹۳ افتخار دریافت جایزه برترین صادر کننده استان را دارد. این کارخانه در زمینه تولید آجر سفال هم به صورت قوی فعالیت می‌کند.

۷. مجتمع تولیدی آجر مرجان

کارخانه آجر مرجان با تولید آجر فشاری در سال ۱۳۵۱ فعالیت خود را در این عرصه آغاز نمود. آجر مرجان در سال‌های آتی با تجهیز کارخانه به دستگاه‌ها و ماشین آلات به روز و همچنین یکی از مدرن ترین آزمایشگاه‌های کنترل کیفی شروع به تولید آجر لفتون درجه یک کرد و خود را در زمره یکی از برترین کارخانه‌های آجر لفتون ایران قرار داد. کارخانه آجر مرجان اکنون نه تنها در زمینه تولید آجر لفتون بلکه در زمینه تولید آجر نما رسی و آجر نسوز نما هم یکی از کارخانه‌های برتر تولید آجر در ایران است. آجر نسوز رستیک و آجر نسوز آنتیک مرجان یکی از بهترین برندهای موجود در بازار مصالح ساختمانی محسوب می‌شود.

۸. کارخانه آجر قاسمی

کارخانه آجر قاسمی به عنوان یک کارخانه آجر لفتون برتر ایران شهرت دارد، این کارخانه بزرگ با به کارگیری قالب‌های مخصوص و کم کردن وزن آجر به میزان قابل ملاحظه هزینه حمل این محصول را کاهش داده است و توانسته با یکی از بهترین خط تولیدهای آجر سوراخ دار محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه به بازار عرضه کند. کارخانه آجر قاسمی با این مزیت رقابتی توانسته به یکی از برندهای محبوب میان مصرف کنندگان داخلی تبدیل شود.

۹. کارخانه آجر نقشینه

کارخانه آجر نقشینه یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین کارخانه‌های آجر لفتون کشور محسوب می‌شود که در شهر اصفهان واقع شده است. کارخانه آجر نقشینه همچون کارخانه آجر مهدیه آجر لفتون ۵/۵ سانتی متر به صورت تک محصول تولید و به بازار پررونق مصالح ساختمانی عرضه می‌کند. هرچند کارخانه آجر نقشینه محصول خود را به صورت نیمه اتوماتیک تولید می‌کند ولی به دلیل کیفیت بالا و مواد اولیه مرغوب مورد استفاده در خط تولید به عنوان یکی از کارخانه‌های برتر آجر لفتون در ایران شناخته می‌شود.

کارخانه آجر نقشینه

۱۰. کارخانه آجر متین فر

کارخانه آجر متین فر ۴ یکی از چهار کارخانه آجر متین فر است، مجموعه کارخانجات آجر متین فر با نیم قرن سابقه فعالیت در این حوزه یکی از برترین کارخانه‌های تولید آجر لفتون در ایران محسوب می‌شودو کارخانه آجر متین فر ۴ در سال ۱۳۸۴ با هدف تولید آجر لفتون درجه یک راه اندازی شده است و از آن زمان تا به امروز محصولات آجر لفتون این کارخانه به صورت نیمه اتوماتیک تولید می‌شود. این کارخانه دارای نشان استاندارد از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی اصفهان است و جز ده کارخانه آجر لفتون برتر ایران محسوب می‌شود.

سوالات متداول

۱. بهترین آجر لفتون ایران در کدام شهرها تولید می‌شود؟

قطعا وقتی لقب بهترین آجر لفتون ایران را استفاده می‌کنیم باید پشت آن دلیلی یا کارخانه‌ای باشد، بهترین آجرهای تولید شده در ایران در شهرهای مختلفی همچون اصفهان، تهران، یزد، تبریز و ارومیه صورت می‌گیرد.

۲. قدیمی ترین کارخانه آجر لفتون ایران کدام است؟

کارخانه آجر مهدیه (صنایع آجر الله دادی) که در سال ۱۳۶۸ خط تولید آجر لفتون را راه اندازی کرده است یکی از قدیمی ترین کارخانه‌های تولید صنعتی آجر لفتون در ایران محسوب می‌شود.

۳. برترین کارخانه‌های تولید آجر لفتون در ایران محصولات خود را به کدام کشورها صادر می‌کنند؟

در تولید انواع آجر در کشور به خصوص آجر پرکاربرد لفتون بازار رقابتی بسیار داغ است و برندهای متعددی وجود دارد که در حال فعالیت و تولید محصول با کیفیت برای تامین نیاز داخل و استفاده از فرصت‌های صادراتی هستند، از این رو هر شرکت یک سری از آجرهای خود را با بهترین کیفیت تولید می‌کند که به عنوان بهترین برند آجر در آن زمینه شناخته می‌شود. عراق، قفقاز و ارمنستان جز اصلی ترین مقاصد صادراتی آجر ایران هستند.

سخن پایانی

با توجه به تنوع زیاد آجر سوراخ دار و نیاز بالا در کشور به این محصول، اغلب کارخانه تولید آجرها صنعتی خط تولید اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک آجر لفتون را دارند و یکی از انواع یا همه مدل‌های این آجر را تولید کرده و به بازار مصالح ساختمانی ایران و کشورهای همسایه عرضه می‌کنند. شرکت سنگاج در زمینه تولید و فروش انواع مصالح ساخت سابقه طولانی دارد و همواره با تولید بهترین مصالح و عرضه آنها با بهترین قیمت مشتریان خود را راضی نگه داشته است. برای خرید انواع آجر سوراخ دار و اطلاع از قیمت آجر برندهای مختلف می‎‌توانید با شماره تلفن ۰۳۱۳۶۲۷۶۹۴۲ دفتر فروش شرکت سنگاج تماس بگیرید و از شرایط خرید محصول از این فروشگاه مطلع شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =