مقالات ساختمانی

راهنمای کامل خرید آجر نما برای دکوراسیون اتاق خواب

راهنمای کامل خرید آجر نما برای دکوراسیون اتاق خواب

نمای آجری برای هر بخشی از ساختمان از دیوارهای بیرونی و داخلی گرفته تا طاقچه‌ها و شومینه‌ها قابل استفاده‌ است؛ اما آجر نما برای دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اتاق خواب مکانی کاملا شخصی است که باید حس آرامش را القا کند و این کار با استفاده از آجر نما برای اتاق خواب به بهترین شکل انجام می‌شود. طراحی و چیدن آجر نما منطبق با سلیقه شما می‌تواند اتاق خوابتان را منحصر‌به‌فرد جلوه داده و زیبایی و حس نوستالژیک به آن بیافزاید. در این مقاله از سنگاج قصد داریم در مورد استفاده از آجر نما برای اتاق خواب بیشتر صحبت کنیم و شما را با  سبک‌ها و ایده‌های جذاب نمای آجری اتاق خواب آشنا کنیم.

چرا از آجر نما برای اتاق خواب استفاده کنیم؟

اتاق خواب همان‌طور که از نام‌ آن پیداست؛ باید محلی برای آرامش و رفع خستگی شما باشد. شاید بتوانید با استفاده از یک رنگ آرامش‌بخش مانند آبی روشن برای دیوارها، فضا را کمی به این سمت ببرید؛ اما استفاده از آجر نما برای اتاق خواب کاملا اتمسفر اتاق را تغییر داده و حس مثبتی القا می‌کند.

شما می‌تواند براساس سلیقه خود از آجر نمای سنتی یا مدرن استفاده کنید؛ تا دیوارهای اتاقتان به بازتابی از شخصیت و حسن سلیقه شما تبدیل شوند. جدول زیر مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از نمای آجری را برای اتاق خواب را نشان می‌دهد.

۱زیبایی و جذابیت اتاق را چند برابر می‌کند
۲عایق صدا، گرما و سرماست.
۳دارای وزن سبک و به راحتی قابل حمل است.
۴تنوع بسیار بالایی در رنگ، طرح و اندازه دارد.
۵در برابر رطوبت، هوازدگی و اشتعال مقاوم است.
۶عمر مفید بالایی دارد.
۷قیمت آن در مقایسه با دیگر عناصر نما مناسب و به صرفه است.

چگونه با آجر نما اتاق خواب خود را دکور کنیم؟

چگونه با آجر نما اتاق خواب خود را دکور کنیم؟

اگر یک اتاق خواب با دیوار آجری دارید که می‌خواهید تغییر در آن ایجاد کنید یا این که قصد دارید یک دیوار اتاق خواب خود را برای اولین بار با استفاده از آجر نما تزیین کنید؛ ممکن است از خود بپرسید که چگونه باید آن را دکور کنید. در ادامه چند ایده از نحوه دکور دیوار اتاق خواب با آجر نما ارائه می‌دهیم که می‌تواند به شما در این کار کمک کند.

 1. یک اتاق ساده مینیمالیستی

اگر به سبک مینیمالیسم علاقه دارید و سادگی را ترجیح می‌دهید؛ می‌توانید دیگر عناصر اتاق را از سقف و کف و دیوارهای دیگر گرفته تا تخت و میز آرایش، ساده و ترجیحا از رنگ‌های خنثی مانند سفید و کرم و خاکستری انتخاب کنید و اجازه دهید دیوار آجری مورد نظر در اتاق خوابتان بدرخشد. این روش دیواری را که با آجر نما طراحی کرده‌اید در معرض دید همه قرار داده و آن را به نقطه کانونی واقعی اتاق تبدیل می‌کند.

 1. یک فضای دنج و آرامش‌بخش

اگر به دنبال ایجاد یک محیط دنج هستید که ته‌مایه‌های کلاسیک داشته‌باشد؛ دکور کردن اتاق خواب با آجر نما یک انتخاب عالی برای این هدف است. در اتاق خواب خود از طیف رنگی قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید و دکور دیوار آجری خود را با اضافه کردن یک تخت یا صندلی چوبی و نصب یک تابلوی ساده با قاب چوبی کامل کنید. برای دیوارهای دیگر و تخت خواب از رنگ‌های ساده و روشن مانند سفید استفاده کنید.

 1. اتاقی با فضای سبز

اتاقی با فضای سبز

ترکیب رنگ‌های آجر نمای قهوه‌ای یا نارنجی با سبز و آبی عالی می‌شود. اگر می‌خواهید اتاقی با فضای سبز و گلدان‌های گل و درختچه آپارتمانی داشته‌ باشید؛ آجر نما خود را کلاسیک انتخاب کنید. سعی کنید عناصر دیگر اتاق مانند روتختی، پرده و فرش را سبز یا آبی روشن استفاده کنید و با استفاده از گلدان‌های خود اتاق را تزیین کنید. گیاهانی از قبیل بامبو، پیچک نیز می‌توانند انتخابی عالی برای کنج‌های اتاق باشند.

 1. یک خلوتگاه

با استفاده از آجر نما برای یکی از کنج‌های اتاق خواب، می‌توانید خلوتگاه کوچک خود را بسازید. این خلوتگاه می‌تواند بسته به سلیقه و خواستِ شما ترکیبی از سبک سنتی و مدرن باشد. در این خلوتگاه شما می‌توانید یک قفسه کوچک کتاب، صندلی راحتی با ملافه و چند گلدان کوچک هم برای تزیین استفاده کنید. برای ایجاد هماهنگی سعی کنید بعضی عناصر اتاق را نیز تا حد امکان ساده انتخاب کنید.

 1. یک فضای پر انرژی و نورگیر

برای این که یک فضای نورگیر در اتاق خواب خود ایجاد کنید؛ می‌توانید از رنگ‌های روشن هم برای آجرهای نما و هم برای دیگر عناصر اتاق کمک بگیرید. اگر از یک آینه قدی یا کمدی با درب آینه‌ای هم استفاده کنید؛ نورگیر بودن اتاق چند برابر می‌شود. در چنین اتاقی، هر صبح پر انرژی بیدار خواهید شد و اگر اهل نگه‌داشتن گل و گیاه هستید؛ گیاهان شادابی خواهید داشت.

 1. اتاق خواب ترکیبی

اگر فرزندتان با هم یک اتاق خواب دارند یا در صورتی که اتاق خواب و اتاق کار شما مشترک هستند؛ می‌توانید یک اتاق خواب ترکیبی با نمای آجری طراحی کنید. به طوری که، مثلا نیمی از اتاق سنتی و کلاسیک و نیمی دیگر مدرن باشد. شما می‌توانید کنج دنج خود را با آجر نمای سنتی در اتاق خوابتان داشته‌باشید و در بخش دیگری از اتاق، یک فضای مخصوص کار با دکور آجر نمای مدرن روی دیوارها ایجاد کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اگر آپارتمان نسبتا کوچکی دارید؛ از فضای موجود به صورت کاملا بهینه استفاده نمایید.

 1. طراحی مدرن و روشن

طراحی مدرن و روشن

طراحی دیوار اتاق خواب با آجر نمای سنتی زیبا و جذاب است. اما به خاطر داشته باشید که یک اتاق خواب با دیوار آجری نباید پر از رنگ‌های سفید و خنثی باشد. اتاق خواب شما می‌تواند در کاملا مدرن و روشن دکور شود. شما می‌توانید هم‌زمان با استفاده از آجر نما برای دکور دیوار اتاق خواب خود، از رنگ‌ها و طرح‌های متنوع هندسی و انواع تابلوهای مدرن و عکس‌ها و عناصر متنوع استفاده کنید که حس شخصی به فضا می‌بخشد.

 1. یک فضای گرم و شلوغ

اتاق خواب باید حسی دوستانه و گرم داشته‌ باشید. شما می‌توانید این حس را از یک فضای شلوغ و ماکسیمالیستی هم به دست بیاورید. برای این کار از تابلوها و گلدان‌ها، میزها و کمدها و لوازم دیگر در رنگ‌های گرم و طرح‌های مختلف استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید از حداکثر فضای اتاق برای چیدن وسایلتان استفاده کنید و در عین حال فضایی دوستانه و گرم ایجاد نمایید. این فضای جذاب عناصر زیادی برای جلب توجه خواهد داشت و به آجر نمای دیوار که می‌تواند از هر رنگ و طرح دلخواه شما باشد؛ اجازه می‌دهد که فقط به عنوان بخشی از پس‌زمینه دکوراسیون پرشور آن استفاده شود.

 1. یک بهشت ​​پرنسسی

نمی‌توانیم از اتاق خواب یک دختربچه یا دختر نوجوان صحبت کنیم و رنگ صورتی را فراموش کنیم! هرچند رنگ صورتی ممکن است واضح‌ترین انتخاب برای طراحی یک اتاق خواب با دیوار آجر نما نباشد. با این حال، شما می‌توانید رنگ صورتی را به نقطه کانونی اتاق خواب تبدیل کنید و این کار هم بسیار عالی جواب می‌دهد. اتاق خواب دخترتان را از  ملافه، بالش ، تخت، و آثار هنری در طیفی از رنگ‌های صورتی پر کنید. شما حتی می‌تواند کمد و قفسه‌های کتابخانه را از این رنگ انتخاب کنید. چنین اتاق خوابی، بهشت پرنسسی دخترتان خواهد بود که بدون شک عاشقش می‌شود.

 1. یک فضای آنتیک

استفاده از آجر نما برای دیوارهای اتاق خواب زمینه را برای طراحی یک فضای آنتیک و طرح قدیمی نیز مهیا می‌سازد. پس اگر طرفدار این سبک طراحی هستید؛ کافیست رنگ‌های قهوه‌ای و طلایی را انتخاب کنید. میتوانید از یک زیرانداز یا ملافه خزدار، یک لوستر طرح قدیمی، آینه گرد و کمد و وسایل دکوری و آنتیک استفاده و اتاق خواب خود را به زیبایی دکور کنید.

 1. اتاقی با طراحی روستایی

اگر دوست دارید اتاقتان را با طراحی روستایی و قدیمی دکور کنید؛ می‌توانید از آجر نمای طرح قدیمی برای دیوارها استفاده کنید. سبک مشابهی را برای انتخاب پارکت کف اتاق در نظر بگیرید و برای عناصر اتاق خواب از عناصر طرح عتیقه استفاده کنید. استفاده از چند گلدان در گوشه‌های اتاق نیز می‌تواند یک مکمل عالی برای این فضا باشد.

 1. فضای تاریک و پست‌مدرن

فضای تاریک و پست‌مدرن

اگر دوست دارید که در اتاق خوابتان یک فضای تاریک و پست‌مدرن ایجاد کنید؛ آجر نمای خاکستری رنگ برای دیوارها یک انتخاب درجه یک است. کف‌پوش، دیوارها، پرده و ملحفه اتاق را نیز در طیف رنگی خاکستری و مشکی انتخاب کنید تا به یک نتیجه جذاب برسید. چنین اتاقی می‌تواند با یک بامبو یا گیاه سبز تزیین شود. دقت کنید که از لامپ‌هایی استفاده کنید که نور ملایمی داشته‌باشند.

 1. فضای سفیدِ تک‌رنگ

خیلی افراد به اتاق خواب‌های تک‌رنگ در تم رنگ سفید و شیری علاقه دارند و یک فضای کلاسیک را برای اتاق خود بهترین گزینه می‌دانند. برای دکور کردن چنین اتاقی می‌توانید از آجر نمای سفید برای دیوار استفاده کنید. کف و دیوارهای سفید و سرویس خواب سفید و کرم می‌تواند در راستای علایق شما باشد. برای پنجره‌ها، از پرده تور سفید استفاده کنید. استفاده از گل‌هایی با گلدان سفید و تابلوهای ساده با پس زمینه سفید یا کرم می‌تواند زیبایی اتاق خوابتان را بیشتر کند. 

چه مواردی را با آجر نما ترکیب کنیم؟

شما می‌توانید در دیوارهای اتاق خواب خود با استفاده از ترکیب عناصر نمای دیگر به همراه آجر نما به صورت ترکیبی، ظاهری خاص و متفاوت به اتاق خواب خود بدهید. فرقی نمی‌کند که به چه سبکی از طراحی اتاق علاقه دارید و ترجیح می‌دهید اتاق خوابتان کلاسیک باشد یا مدرن و حتی سنتی؛ در هر صورت ترکیب آجر نما اتاق خواب با دیگر انواع نما می‌تواند نتیجه را بهتر و جذاب‌تر نماید. برخی از مواردی که می‌توانید با آجر نما ترکیب کنید عبارتند از:

 • رنگ
 • چوب
 • آجر دکوراتیو
 • لمینت

 دوام آجر نمای دیوار اتاق خواب

آجر نمای اتاق خواب در برابر سرما و گرما مقاوم است. مقاومت بالای آن در برابر رطوبت نیز در مقایسه با دیگر عناصر نما به مراتب بیشتر است. به علاوه، آجر نما ضد آتش بوده و در برابر اشتعال نیز مقاومت بالایی دارد.

استحکام آجر نما بسیار بالاست و با تراکم بالایی که دارد؛ مقاومت خوبی در برابر فرسایش و هوازدگی از خود نشان می‌دهد. در نتیجه، می‌توان گفت آجر نمای دیوار اتاق خواب دوام و عمر مفید بسیار بالایی در مقایسه با دیگر عناصر نما داشته و به همین جهت مقرون به صرفه است.

هزینه آجر نمای اتاق خواب چگونه برآورد می‌شود؟

هزینه آجر نمای اتاق خواب چگونه برآورد می‌شود؟

هنگام برآورد و محاسبه هزینه آجر نمای اتاق خواب، موارد مختلفی دخیل هستند. مهم‌تر از همه جنس و نوع آجر نمایی است که استفاده می‌کنید. آجرهایی که مواد اولیه گران‌تری داشته و طرز تهیه سخت‌تری دارند؛ گران‌تر از آجرهایی با مواد اولیه ارزان‌تر و تهیه راحت‌تر هستند.

 پس از آن، اندازه و ابعاد آجر مورد نظرتان نیز مهم است. هرچه آجر بزرگ‌تر باشد؛ قیمت آن نیز به طبع بیشتر خواهد بود. مورد نهایی که در میزان هزینه نمای آجری دیوار اتاق خواب موثر است؛ میزان فضایی است که می‌خواهید از آجر نما استفاده کنید. استفاده از آجر نما برای محیط بزرگ‌تر طبیعتا هزینه بیشتری دربرخواهد داشت.

سوالات متداول

 1. آیا آجر نمای اتاق خواب فقط برای سبک سنتی است؟

خیر، می‌توان از آجر نمای اتاق خواب برای هر سبک و سلیقه‌ای بدون محدودیت استفاده کرد.

 1. آیا آجر نمای دیوار اتاق خواب برای آب و هوای شرجی نیز قابل استفاده است؟

بله، به دلیل مقاومت بالای آجر نما در برابر تغییرات آب و هوایی، رطوبت، هوازدگی و فرسایش، این نوع آجر برای هر نوع آب و هوایی قابل استفاده است.

 1. آیا آجر نما فقط به رنگ اصلی آن یعنی آجری و قهوه‌ای در دسترس است؟

خیر، امروزه آجر نما در رنگ‌های متنوع و مختلف براساس خواست و نیاز مشتریان تولید و عرضه می‌شود.

 1. آیا قیمت انواع مختلف آجر نمای اتاق خواب یکسان است؟

خیر، هرچه مواد اولیه آجر نمای اتاق خواب گران‌تر و تهیه آن سخت‌تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

 1. آیا آجر نما باید به تنهایی برای نمای اتاق خواب استفاده شود؟

خیر، می‌توان عناصر نما دیگری از رنگ، لمینت، چوب، کاشی و دیگر عناصر محبوب نما را در ترکیب با آجر نما برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله از سنگاج در مورد آجر نما برای دکوراسیون اتاق خواب، دلایل استفاده از آجر نما برای اتاق خواب و ایده‌های مختلف و متنوع برای دکور اتاق خواب با نمای آجری صحبت کردیم. اگر به دنبال تهیه انواع آجر نما با قیمت مناسب و کیفیت بالا هستید؛ به مجموعه سنگاج مراجعه کنید. سنگاج، تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع آجر نما، با استفاده از مواد اولیه درجه یک و تنوع بالا، بهترین انتخاب برای شماست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =